Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > nenacte se externi disk

nenacte se externi disk

27.01.2011 08:58
příspěvků:91

Ahoj, prosim o radu.

Mam uz delsi dobu externi disk 2,5". Vzdy bez jakychkoliv obtizi fungoval a nyni se rozhodl "stavkovat". Zkousela jsem ho pripojit do dvou ruznych pc a situace stejna. Tedy - disk pripojim, ale v Tento PC se neukaze, kdyz jdu do Spravce disku - tak je tam jako neznamy a chce inicializovat disk -- kdyz mu to potvrdim - odepise mi - nespravna funkce. Jeden pc po me chce dokonce naformatovani. Disk pc videt musi, protoze vpravo dole mi nabizi Odebrat hardware. Kdysi jsem mela zkusenost s internim pevnym diskem, ze mu nebylo prideleno oznaceni pismenem a prave ve Spravci disku jsem mu ho pridelila -ale tady me k tomu nepusti. Disk mam plny dat, a potrebuji je vytahnout - pak ho klidne zformatuji. Muzete mi prosim poradit treba i nejaky program, ktery ten disk uvidi a data si vytahnu?Dekuji moc. JO a mam v obou pc Win7 - ale to asi neni dulezite. Diky

27.01.2011 12:00
příspěvků:1 920

externí disky jsou často dosti problémové... já jsem ho dal do provozu po té, co jsem ho právě formátoval. Máš na něm nějaké důležité data?

Zkus toto, je to celkem známí a dobrý správce disků: http://www.slunecnice.cz/sw/acronis-disk-director-home/

27.01.2011 12:06
příspěvků:91

Ahoj,

prave ze na nem mam dulezita data - a disk mi nejde ani zformatovat, kdyz ho pc nevidi. Teda ve spravci zarizeni to ma jako Disk2 - neznamy - neinicializovany (ale nejde inicializovat)...ale nema pismeno a nejde mu ani priradit. nyni jsem na radu z netu zkusila pres Ubuntu,ale tam ho prozmenu ma jako2,2TB disk...coz je blbost -ale taky ho tam nevidi jako data...

27.01.2011 12:07
příspěvků:1 920

co je to za disk? přesný typ a název... možná by se na něj od výrobce dal sehnat nějaký prográmek

27.01.2011 12:49
příspěvků:91

TOSHIBA StorE Art externí HDD 2.5" 250GB, USB2.0, 8MB cache, 5400ot

27.01.2011 13:08
příspěvků:1 920

Ještě se podívej do BIOSu, jestli tam je disk nadefinovaný (musí být pořád zapojený v PC).

Nemáš v PC programy podobné DEAMON tools, Alcohol 120% ? Pokud jo, tak je odinstaluj a také odinstaluj SPTD ovladač, který se společně s nimi instaluje, ale NEODINSTALUJE se společně s nimi, musí se pak odinstalovat ručně.

27.01.2011 13:15
příspěvků:91

Myslis, ze by byl rozdil mezi win xp a win7? NO tak preinstalovat notebook muzu - za pokus nic nedam...

27.01.2011 13:18
příspěvků:1 920

Ne, nic nepřeinstalovávej. Může být i chyba v HW notebooku, kdy řadič ten disk nepřijme.

Doporučuju zkusit ještě jiný PC, nejlépe stolní, s WinXP. Zkus vzít nějaký USB rozbočovač a zkusit to přes něj. Ještě jsem reagoval o příspěvek výše, zkus ti to přečíst.

27.01.2011 13:24
příspěvků:91

mam tam Deamon - zkusim ho jeste odinstalovat - co se tyce te preinstalace - tak me ten exterak nejde ani v pevnym pc ani v notasu - v obou pripadech je win7,takze HW v notasu bych to vyloucila...Zatim dik za rady...

27.01.2011 16:15
příspěvků:91

Tak deamon odinstalovan, chyba zustava

28.01.2011 09:08
příspěvků:2

Zdravím , ale z logického hlediska... Když disk fungoval předtím a najednou ne, tak není chyba v softwaru. Ale v HW příčina může být jakákoli. Třeba skrat v USB konektoru. Nebo převodník co je v Ext disku mohl odejít do věčných lovišt.

1. jde do toho USB kde byl připojen EXt HDD připojit Fleška? Pokud jede tak problém je v převodníku v Ext HDD.

Nejjednodužší je koupit HDD box za 100kč a přehodit tam disk.

2. zkus vyměnit kabel. často se to stává... že se uvnitř přetrhnou vodiče a pak to nejede..,

07.08.2011 21:40
příspěvků:2

Ahoj mam take problem z usb diskem,skousel sem vse co tu popisujete a nic vzdy to hodi hlasku nezname zarizeni a vic nic nekdy se po restartu objevi ikonka dole na liste ale nic vic pro pocitac jako by nebyl,je malo pouzivany tak 15 hodin provozu,naposledy sem tam odstranoval slozku fotek prec comandera a od te doby nechodi,roztaci se ale na pocitaci se nezobrazi je to WD ny book 2tr

08.08.2011 06:12
příspěvků:5 728

xmx1: muze byt vadny usb kabel, ten jsi vymenil? zkousels ho strcit do jinyho pc?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
08.08.2011 14:34
příspěvků:2

ano kabel jiny sem zkousel i jiny PC v jinem pc byl rozdil akorat ten ze se pokleknutim na tu ikonku na liste nasel ale stejne nechodil ani v tomto pocitaci se nezobrazil.po pripojeni to pise nezname zarizeni,nebude chodi spravne,a pak ve vlastnostech pro toto zarizeni neni nainstalovany ovladac.A ted kdys ta ikonka nabehne na liste tak se naziva jinak,pedtim WD my book a ted WD 1394 HDD a ta ikonka blika z tmave modre na svetluo a nekdy je i cervena,ma byt tmave modra.A kdys ho tam pripojim tak se zpomaly pocitac ze je skoro zamrzlej.Nekdy se i objevi v tomto pocitaci ale ne pod svym nazvem ale disc F a nic nedela.

11.08.2014 21:19
příspěvků:1
lenkavlkova | 27.01.2011 13:15

Myslis, ze by byl rozdil mezi win xp a win7? NO tak preinstalovat notebook muzu - za pokus nic nedam...

Jen zjistíš další možnost, jak to nejde. Mně to dělá notebook od HP, s Win7. Chodilo to, pak jsem si musel z recovery oddílu přeinstalovat win7 a disk se nenačte. Přitom je v biosu viditelný, ve správci úložných prostor taky, dokonce jako pokus jsem ve správci nastavil disk jako aktivní. Disk je 2,5" 1T od WD, na WXP to jede, na Win8.1 to jede, u souseda to jede na Win7, jen u mne to na HP nejede, i když hodinu zpět, než jsem přeinstaloval OS to jelo. Mám v úmysle s tím udělat pár pokusů za pomoci diskpart... Ještě maličkost, koncovka je na USB3 a HP má jen USB2, ale viděl jsem nainstalované nějaké ovladače na USB3, jestli tam bylo něco takového dřív, to netuším. Hned jsem to odebral, a je to bez změny. Prostě neskutečně mně to vytáčí, protože to nehodí ani žádnou hlášku, prostě se to chová, jako když je všechno jak má být!!!!

20.06.2018 19:10
příspěvků:2

Ahoj, pokud budete uvažovat o koupi nového úložiště, určitě Vás pošlu sem: https://ipc2u.cz/catalog/pc-komponenty-a-periferie/flash-disk/ mám odtud disky snad všude. Doma, v práci. Dokonce jsem je doporučil i všem známým a slýchám samou chválu. Pokud chceš spolehlivý disk, neváhej.

21.06.2018 03:29
ověřen
příspěvků:4 972

Za 7 let to jistě vyřešili!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace