Upoutávka
Úvod > Fórum > Internet > Ostatní > připojení k domácí síti - windows 8

připojení k domácí síti - windows 8

02.06.2015 19:15
ověřen
příspěvků:15

Zdravím,

koupil jsem si nový PC a chtěl bych se připojit k domácí síti.

Bohužel vůbec netuším jak na to. Notebookem jsem připojený skrz wifi, ale volbu najít bezdrátové sítě nikde nemohu najít. Můžete mi prosím někdo pomoci?

Předem díky
Dalibor

DDalibor
02.06.2015 20:03
ověřen
příspěvků:2 090

Máš dvě možnosti:

1. Připojení kabelem - kabel z routru do ethernet vstupu PC, pokud máš nainstalovaný příslušný ovladač (informaci najdeš ve Správci zařízení), naběhne Ti připojení k netu.

2. Wifi připojení - musíš mít wifi kartu buď do PCI slotu (druh PCI slotu podle Tvé ZD - základní desky), nebo do USB, nainstaluješ příslušný ovladač a PC by Ti měl vyhledat dostupné bezdrátové sítě. Pak se můžeš k Tvé síti připojit.

Neškodilo by, kdybys sem vložil kompletní screen ze Správce zařízení.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.06.2015 12:41
ověřen
příspěvků:4 972

Jen bych dodal, že připojovat k síti desktop přes Wifi je pitomost, připoj to klasicky UTP kabelem.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.06.2015 14:11
ověřen
příspěvků:2 090

Až taková blbost to není, používám to doma a nemohu si stěžovat. Pochopitelně na on-line hry tohle připojení není vhodné.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.06.2015 14:52
ověřen
příspěvků:4 972

To že to někdo doma používá ještě není argument, abych to používal také.

Wifi obecně je pro přenosná /mobilní/ zařízení, což desktop jistě není.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.06.2015 14:56
ověřen
příspěvků:2 090

Pro BS: A víš, jak je mi to jedno???

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.06.2015 15:15
ověřen
příspěvků:4 972

Tobě to možná jedno je, nicméně tazatel potřebuje poradit a já bych tohle řešení nedoporučoval.

Kde je tedy router a kde je cílový PC?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.06.2015 15:18
ověřen
příspěvků:2 090

A já bych ho doporučil třeba jen proto, že s ním nemám problémy.

Pro BS: Tahle debata patří do SZ a ne do fóra. Ve fóru se má radit a ne si vyměňovat názory!!!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.06.2015 15:22
ověřen
příspěvků:4 972

Naprosto s tebou s těmi názory souhlasím, tak se tím tedy dříve než začneš ukázňovat řiď.

Viz tvůj příspěvek Pro BS: A víš, jak je mi to jedno???

Fakt se mi nelíbí, když ze mně někdo bezdůvodně dělá blbce!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace