Úvod > Fórum > Ostatní > Telegram bot - Virus

Telegram bot - Virus

22.03.2023 23:46
příspěvků:1

Dobrý den,

jsem tu nový. Rád bych se zeptal na věci ohledně virů a úniku dat skrze iPhone. Abych popsal situaci.

Na instagramu jsem klikl na reklamu, která nabízí vydělávání peněz pomocí sledování tiktok videí, na odkaz jsem klikl a přesměrovalo mě to do aplikace telegram na iPhonu.

Nadále jsem klikl v telegram skupině, kde fungoval bot, že chci začít. Přišlo mi pár tiktok videí do telegram chatu s botem, vždy po shlédnutí, jsem dal, že jsem dokončil sledování.

Telegram bot mi vždy ukázal výdělek.

Chtěl jsem vědět, co se stane, když budu chtít peníze vybrat: VIZ FOTKA.

Po zvolení metody to napsalo do chatu, abych zadal bankovní údaje.

COŽ JSEM TAK NEUČINIL.

Rád bych zmínil, že jsem věděl, že se jedná o podvod, ale chtěl jsem vědět, jak funguje.

Telegram skupinu jsem zablokoval a smazal.

Moje otázka je, mohl bych do iPhonu, skrze telegram bota, dostat nějaký virus? Nebo tento bot funguje pouze na principu toho, že uživatel zadá sám od sebe bankovní údaje? Jediné co jsem kdy potvrdil nebo otevřel byl odkaz z instagramu, přesměrování na telegram a v telegram bot skupině, jsem zvolil možnost začít, další video a vybrat peníze.

Iphone by měl fungovat na bázi sanboxu, pokud se nepletu, nic se tedy nestane?

Předem moc děkuji. S pozdravem Standa

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace